Blog > Komentarze do wpisu
23.07 Nieuwpoort (B) - Amsterdam (NL)

Niedługo gościłem w Belgii. Początkowo chciałem zatrzymać się na kempingu w Diksmuide. Kiedyś grałem tam koncert w bardzo sympatycznym klubie - 4AD. Dotarłem do Diksmuide około 21.00. Klub zmienił swoją lokalizację, wypiłem kawę, znalazłem adres kempingu w Nieuwport - 15 minut drogi od klubu i tam się zatrzymałem.

antwerpia

Następnego dnia ruszyłem w kierunku Amsterdamu. Po drodze zatrzymałem się w Antwerpii w makdonaldzie. (we wszystkich makdonaldach jest wi-fi). Kupiłem kawę i przez 2 godziny aktualizowałem bloga. To jedyne zdjęcie jakie zrobiłem w Belgii.

AMSTERDAM

 

Przed 19.00 dotarłem do Amsterdamu. Zatrzymałem się u Grrrt'a którego poznałem kilka dni temu w Thiers u Erica i Marylise. Grrrt aktualnie stacjonuje w mieszkaniu DJ Marcelle, która z kolei regularnie puszcza płyty w Hamburgu, Kolonii, Berlinie i dodatkowo pracuje w sklepie z płytami w Antwerpii w związku z tym rzadko bywa w Amsterdamie.

 

DJ Marcelle znam tylko z opowieści Grrrt'a. Kiedy Grrrt ją poznał była jeszcze facetem, potem zmieniła płeć. Przyjaźniła się z Johnem Peelem a w mieszkaniu w którym obecne przebywam znajduje się część jej płyt czyli około 10.000 winyli 12 i 7 calowych. Do tego spora ilość książek, filmów i innych drobiazgów. Słowem mieszkam w bibliotece.

 

Grrrt głównie zajmuje się nagłaśnianiem koncertów i pracował z wieloma znakomitymi zespołami. Dodatkowo zatrudnia się przy budowaniu scen przy dużych plenerowych festiwalach. Latem zawsze sporo pracuje ale dzięki temu nie musi martwić się o pieniądze przez resztę roku. Również dzięki temu w swoim mieszkaniu w Belgii ma 20 metrów winyli.

 

amst1

 

amst2

 

Wieczór upłynął nam w miłej atmosferze. Grrrt puszczał swoje ulubione kawałki. a ja przefotografowywałem książki DJ Marcelle.

 

amst3

 

Znakomity album, pełen kolorowych fotografii z dancehall'owej Jamajki lat 70' i 80'

 

amst4

 

Mina gościa przy mikserze, prezentującego jakiś nowy trik i wiele innych podobnych zdjęć.

 

amst5

 

Ogromny album poświęcony kulturze i muzyce punk.

 

amst6

 

Korzenie punk rocka - MC5

 

amst7

 

Kwintesencja zamieszania - Sex Pistols po wywiadzie w brytyjskiej TV.

 

amst8

 

I początek nowego rozdziału - The Clash

 

amst9

 

Całkiem nowa książka dokumentująca scenę No Wave w Nowym Yorku.

 

amst10

 

Brian Eno na koncercie James Chance and the Contortions

 

amst11

 

Lounge Lizards

 

amst12

 

Obszerny album poświęcony Sonic Youth

 

amst13

 

Bardzo podoba mi się jak po rosyjsku wygląda słowo "Youth"

-

Mógłbym tak oczywiście siedzieć do rana, słuchać muzyki i oglądać książki. Ostatczenie zasnąłem o 4.00.

 

wtorek, 26 lipca 2011, aga_jarzabowa

Polecane wpisy

  • 30.07 Berlin (D) - Wrocław (PL)

    Sobota zaczęła się wczesnym rankiem o 6.30 na barce. Tato pokazuje nowe gadżety w swojej sterówce . Koledzy taty. Tato z kolegami. Panowie odpływali wcześnie ra

  • 29.07 Hamburg - Berlin (D)

    Około 13.00 dotarłem do Hamburga. Z podobnych powodów co do Frankfurtu. Tym razem chodziło jednak nie o port lotniczy ale o port morski na Łebie. Łeba wpada do

  • 28.07 Verdun (FR) - Frankfurt (D)

    Ruszyłem z kepingu w Verdun po 12.00. Kilkadziesiąt metrów od kempingu jest cytadela w której kupiłem sobie mapkę objaśniającą, w których miejscach toczyły się